Obstawianie jest legalne, ale tylko wtedy, gdy korzysta się z firm działających zgodnie z polskim prawem firm. Niestety wielu graczy nie wie, że nierzadko znane marki zagraniczne wcale nie funkcjonują legalnie na terenie naszego kraju. Jak więc je rozpoznać? Dlaczego nie należy korzystać z ich bonusów bukmacherskich oraz ofert? Zachęcamy do lektury, aby poznać szczegółowe informacje oraz uchronić się przed problemami natury prawnej.

Bonusy bukmacherskie a nielegalne firmy

Nielegalni bukmacherzy to firmy, które prowadzą działalność hazardową bez odpowiednich zezwoleń i licencji. Gra w tego rodzaju firmach może być niebezpieczna i niesie ze sobą wiele ryzyk. Takie podmioty często oferują jednak atrakcyjne bonusy bukmacherskie, które wabią graczy, zwłaszcza początkujących. Niestety, taka gra to ryzyko oraz czyn karalny uznawany za przestępstwo skarbowe. Obstawianie u takich buków to jednak dodatkowe niebezpieczeństwa, w tym takie jak:

  • brak ochrony prawnej gracza – nielegalne bukmacherstwo nie jest regulowane przez organy państwowe, co oznacza, że w przypadku problemów lub oszustwa gracz nie ma prawa do żadnej formy ochrony prawnej,
  • brak gwarancji wypłaty wygranych – grając u nielegalnego buka nie ma żadnej gwarancji, że otrzyma się wygraną,
  • ryzyko wycieku danych – rejestrując się u buka pozostawia się wiele wrażliwych danych, które mogą wyciec narażając tym samym użytkownika na poważne szkody w przyszłości.

Jak widać gra u firmy, która nie działa zgodnie z prawem niesie ze sobą wiele ryzyk i może prowadzić do straty pieniędzy, problemów prawnych oraz narażenia się na działalność przestępczą. Dlatego warto grać tylko u legalnych i zaufanych firm, które posiadają wymagane zezwolenia i licencje, a także odprowadzają podatki na terenie naszego kraju. Najłatwiej rozpoznać je dzięki domenie zarejestrowanej na .pl, a także umieszczeniu ich danych w spisie Ministerstwa Finansów (do wglądu na stronie).

Dlaczego bonusy u nielegalnych buków są tak kuszące?

Firmy bukmacherskie ścigają się, jeśli chodzi o oferty bonusów. Nic jednak dziwnego, są one bowiem łatwym sposobem, aby przyciągnąć nowych graczy i sprawić, że będą oni bardziej lojalni. Takie tricki stosują też nielegalnie działające firmy, u których bonusy bukmacherskie są często jeszcze bardziej atrakcyjne. Sprawia to, że nowi gracze często logują się na ich stronach, nierzadko bez wiedzy, że taka gra jest nielegalna i uznawana za przestępstwo. 

Warto jednak wiedzieć, co sprawia, że takie bonusy są aż tak kuszące. Przede wszystkim wynika to z faktu, że podmioty te nie odprowadzają podatku na terenie naszego kraju. Jest to główny czynnik sprawiający, że takie oferty są bardzo obiecujące. Nie warto jednak podejmować ryzyka z nimi związanego.

Legalny bukmacher, czyli bezpieczeństwo danych i pewność wypłat

Na szczęście na polskim rynku działa wielu legalnych bukmacherów, którzy zapewniają bezpieczeństwo danych oraz pewność wypłat. Warto więc korzystać z oferowanych przez ich bonusów, które regularnie się zmieniają. Najlepiej więc stale śledzić ofertę, a także sprawdzać propozycje na serwisach partnerskich, które często proponują dodatkowe promocje związane z ich własnymi kodami. Są one dedykowane i dla nowych, i dla lojalnych graczy po to, aby utrzymać ich na dłużej.

Jeśli bonusy bukmacherskie, to tylko u legalnie działających firm! Na szczęście firmy te prześcigają się w ofertach promocyjnych, dzięki czemu łatwiej znaleźć propozycję dopasowaną do swoich potrzeb oraz preferencji. Więcej informacji: https://www.efortuna.pl/cms/lp/bonusy-bukmacherskie