Bieganie to sport, który pokochało wiele osób w naszym kraju. Kiedy tylko na zewnątrz panują odpowiednie warunki możemy dostrzec wielu biegaczy, którzy regularnie biegają dla zdrowia i lepszej sylwetki.

Bieganie – czy to sport dla każdego?

Mówi się, że każdy może biegać. Oczywiście jest to prawdą, jednak mowa tutaj o każdej zdrowej osobie. Niektóre choroby mogą wykluczyć nas z uprawiania aktywności fizycznej. Mowa tutaj o chorobach serca i układu krążenia, a także problemach ze stawami. Otyłość również jest przeciwwskazaniem do biegania. Jeśli mamy więcej niż 30-35% tkanki tłuszczowej, to powinniśmy zacząć od spacerów bądź pływania. Bieganie z dużym nadmiarem kilogramów będzie miało negatywny wpływ na stawy i kręgosłup. Kiedy zdecydujemy się na regularne bieganie, możemy udać się do lekarza na badania. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystko jest w porządku i możemy zacząć ćwiczyć.

Bieżnia

Jeśli nie cierpimy na którąś z powyższych chorób, to zaliczamy się do grona osób, które mogą biegać. Bieganie to sport stosunkowo tani. Jedyne wydatki jakie musimy ponieść to te na strój sportowy i wygodne buty. Plusem biegania jest to, że możemy ćwiczyć praktycznie wszędzie.