W dobie pandemii covid-19 doskonałym rozwiązaniem dla sportowców jest zgromadzenie własnego sprzętu w domu. Mieszkanie umożliwia rozstawienie po kątach wielu narzędzi potrzebnych do utrzymania prawidłowej masy ciała oraz odpowiedniej formy. Sprzęt jest świetną alternatywą dla siłowni i klubów sportowych.

Jak dobrać do siebie idealny sprzęt? Jaka bieżnia jest odpowiednia dla amatora, a jaka dla osoby stale ćwiczącej na siłowni? Takie pytania zadają sobie zarówno trenerzy jak i sportowcy i amatorzy. Dobra bieżnia to taka, która pozwoli tobie na: regulację prędkości biegu podczas biegu i przed bieganiem; przydałaby się możliwość mierzenia pulsu podczas biegu; dobre bieżnie są wyposażone w programy treningowe, jeśli nie masz takiego, to kupiłeś bieżnię do chodzenia a nie biegania. Najlepsza bieżnia to taka, która ma regulowany kąt nachylenia. Wtedy możesz sobie ćwiczyć i w terenie górzystym i na płaskim, we własnym domu.

Bieganie – czy to na pewno sport dla każdego?

Bieżnia jest odpowiednia zarówno dla wytrwałego sportowca, jak i dla amatora. Te kilka wskazówek pozwoli tobie dobrać coś dla siebie, każdy sprzęt powinno się móc regulować. Jeżeli nie ma takiej opcji, to znaczy, że powinni ci zwrócić pieniądze.
Źródło: hop-sport