Jeszcze nie tak dawno temu, tego rodzaju aktywność fizyczna kojarzyła się przede wszystkim z nocnymi klubami – dzisiaj pole dance cieszy się ogromną popularnością i nikomu nie przyjdzie do głowy, by o tym sporcie pomyśleć w ten konkretny sposób. W czym więc tkwi sekret pole dance i dlaczego ma tylu zwolenników?

Dlaczego pole dance jest tak popularny?

Uprawianie pole dance angażuje niemal wszystkie mięśnie ciała, co pozwala je nie tylko wzmocnić, lecz także podkreślić. Tego rodzaju sport jest doskonałym sposobem na to, by uzyskać wymarzoną sylwetkę – zauważalne będą w szczególności znacznie szczuplejsze uda oraz brzuch.

Jak zacząć ćwiczyć pole dance?

Warto podkreślić, że choć jest to w istocie taniec na rurze, to pole dance z tańcem ma wspólną jedynie nazwę – przynajmniej w przypadku osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pole dance. W pierwszej kolejności konieczne jest opanowanie poszczególnych figur, cechy typowe dla tańca dochodzą z czasem – kiedy dane figury można połączyć. Chcąc zacząć swoją przygodę z pole dance, warto odszukać okoliczny klub i ćwiczyć pod okiem trenera. Rurę do ćwiczeń można także zamontować w domu, wymaga to jednak odpowiedniej ilości przestrzeni i znaczących przeróbek w pomieszczeniu.