Spanie pod namiotem nie wymaga szczególnych umiejętności i specjalistycznego sprzętu – niezbędny jest jednak zdrowy rozsądek i zachowanie pewnych zasad bezpieczeństwa. Wypad pod namiot to idealna okazja do tego, by nie tylko móc obcować z naturą, lecz także zrelaksować i się i wewnętrznie wyciszyć. Jak więc się do tego przygotować?

O czym należy pamiętać?

Odpowiednie przygotowanie się do spania pod namiotem jest zależne od tego, czy zamierzamy wybrać się w pojedynkę, z partnerem czy też całą rodziną, gdzie należy zadbać o potrzeby najmłodszych. Równie istotne jest to, czy pod namiotem zabieramy także zwierzęta – o tych należy pamiętać w szczególności, gdy przebywamy w pobliżu natury, a więc potencjalnie dzikich zwierząt. Pies powinien więc stale znajdować się na smyczy.

Co zadbać ze sobą pod namiot?

Każda podróż i wycieczka zaczyna się od przygotowania odpowiedniego bagażu. Pamiętajmy, że wszystkie plany mogą zostać zepsute przez pogodę – dobrze jest więc zabrać ze sobą odzież, która będzie odpowiednia na każde warunki pogodowe. Równie niezbędne będą różnego rodzaju środki przeciw komarom, które na łonie natury mogą być szczególnie dokuczliwe. Jeżeli zamierzamy przebywać z dala od cywilizacji, zabierzmy ze sobą również apteczkę umożliwiającą udzielenie pierwszej pomocy, na przykład w przypadku skaleczenia. Posiadanie kuchenki turystycznej jest szczególnie przydatne, choć zawsze możemy zadowolić się gotowymi produktami.