Technologia towarzyszy nam na każdym kroku, nie inaczej jest w przypadku osób aktywnych fizycznie. Ćwicząc na siłowni, biegając po okolicznym parku – najpewniej słuchamy ulubionej muzyki prosto z naszego smartfona. Na naszym telefonie możemy zainstalować ogromną ilość aplikacji, które pozwolą nam śledzić nasze postępy. W przypadku biegaczy możliwe będzie także śledzenie ilości kroków czy średniej prędkości – są jednak inne urządzenia, które zapewniają dostarczania bardziej szczegółowych danych.

Smartwatch.

To niepozorne urządzenie o wyglądzie zegarka to absolutny must – have dla wszystkich tych, którzy regularnie uprawiają sporty. Smartwatch pozwala śledzić nie tylko nasze postępy, ale nawet monitorować parametry organizmu, a więc na przykład nasz puls. Ilość smartwatchy na rynku i ich modeli jest ogromna, z pewnością więc każdy znajdzie coś dla siebie. Alternatywą jest wyposażenie się w smartband’a. Takie urządzenie posiada mniejszą ilość funkcji, jak i samo w sobie jest stosunkowo mniejsze – całkowicie jednak spełnia swoją funkcję.

Słuchawki bezprzewodowe.

Słuchanie muzyki pozwala się nie tylko zrelaksować, ale także zmotywować, co jest szczególnie istotne podczas treningów. Tradycyjne, przewodowe słuchawki są jednak dosyć niepraktyczne podczas aktywności fizycznej. Znacznie lepiej jest się wyposażyć w słuchawki bezprzewodowe, które oferują o wiele większą wygodę i swobodę ruchów.