Piłka nożna to jedna z ulubionych aktywności wśród dzieci. Odpowiedni strój oraz akcesoria do uprawiania tego sportu mogą pomóc dziecku w rozwijaniu swoich umiejętności, uniknięcia kontuzji, a także zwiększyć pewność siebie. W tym artykule przyjrzymy się, jak wybrać idealny strój piłkarski dla dziecka.

Jaki materiał wybrać, by dziecko miało komfort gry?

Dobre jakościowo koszulki, spodenki i getry powinny być wykonane z lekkich, oddychających materiałów. Dobrym wyborem może okazać się poliester, gdyż zapewnia wygodę i dobrą termoizolację. Warto, by materiał stroju był szybko wysychający. Pomoże to w przypadku deszczowych treningów lub intensywnego wysiłku, który może doprowadzić do nadmiernego pocenia się.

Dopasowanie wyposażenia

Oczywiście bardzo ważnym aspektem przy doborze stroju jest jego rozmiar. Warto kierować się rozmiarówką producenta, która najczęściej opiera się na wzroście. Zbyt ciasne wyposażenie może skutkować krępowaniem ruchów, co może odbić się na jakości gry. Natomiast luźne spodenki mogą spadać z bioder, również przeszkadzając. Za to za duża koszulka w trakcie gry może prowokować rywali do pociągania za nią.

Jakie buty oraz ochraniacze wybrać?

W przypadku ochraniaczy oraz butów również trzeba zabrać o dopasowanie. Jednak równie ważna jest powierzchnia, która chroni piszczele. Warto by ochraniacze obejmowały, jak najwięcej ciała. Przy tym wszystkim jednak trzeba mieć pod uwagą, to żeby nie krępowały one ruchów. Natomiast buty muszą być lekkie oraz zapewniać dobrą przyczepność. Najlepiej na murawach sprawdzą się nowoczesne korki, w piłce halowej powinno wybrać się tzw. halówki.

O czym warto pamiętać przy wyborze wyposażenia do piłki nożnej?

Przede wszystkim upewnij się, że strój piłkarski można łatwo prać i szybko suszyć. Jest to szczególnie ważne przy treningach w trudnych warunkach atmosferycznych.

Warto byś rozważył zakup kilku kompletów strojów. Pomoże to uniknąć problemów z brakiem czystej odzieży w dni treningowe.

Jednak przy tym wszystkim pamiętaj, że dzieci często szybko wyrastają ze swoich strojów. Dlatego nie kupuj wyposażenia „na wyrost”, ale również nie wybieraj zbyt ciasnego.

Strój do futbolu dla dziecka

Strój piłkarski musi być dopasowany, przewiewny oraz zapewniać ochronę i mobilność. Warto zadbać o strój z nazwiskiem idola. Dla dorosłych osób może to wydawać się mało znaczące, ale młody adept tego sportu, będzie dzięki temu zabiegowi jeszcze bardziej zmotywowany. O piłkarskich wzorach dzieci możesz przeczytać na rankinglegalnych.pl.