Za każdą, podejmowaną aktywnością fizyczną skrywa się cel, jaki dana osoba sobie postawiła, a do którego sukcesywnie dąży. Bez względu na to, czy jest to chęć zgubienia dodatkowych kilogramów, ukształtowanie sylwetki czy uwidocznienie mięśni. Jeżeli pomimo regularnych treningów nie widzisz u siebie oczekiwanych efektów – naturalne, że pojawić się może swego rodzaju frustracja czy nawet zwątpienie. Dlaczego więc Twoje treningi nie przynoszą rezultatów?

Nieodpowiednia dieta.

Podjęcie się aktywności fizycznej to dopiero połowa sukcesu, bowiem równie istotna, jak nawet nie ważniejsza, jest oczywiście dieta. Jeżeli naszym celem jest utrata kilogramów – konieczne jest, by dostarczane do organizmu kalorie nie były wyższe, niż nasze dzienne zapotrzebowanie, a najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie deficytu kalorycznego. Podobnie sprawa wygląda w przypadku, gdy zamierzamy zbudować masę mięśniową – w takim przypadku nasz bilans kaloryczny powinien być dodatni. Jeżeli mamy problem z ułożeniem diety dopasowanej do naszych potrzeb – warto zwrócić się o pomoc do trenera personalnego lub dietetyka.

W dążeniu do określonego celu istotna jest swego rodzaju rutyna i regularność treningów.

Jeżeli o treningi chodzi – istotna jest konsekwencja i trzymanie się ustalonego zawczasu planu. Wiele osób rezygnuje z ich kontynuacji, lub traci motywacje właśnie z tego względu, że nie zauważa praktycznie żadnych efektów swoich ćwiczeń – należy więc pamiętać, że przyjdą dopiero z czasem. Konieczne jest – jeżeli tego nie zrobiliśmy – ustalenie harmonogramu treningów i trzymanie się go.