W zależności od płci tkanka tłuszczowa gromadzi się w zupełnie odmiennych częściach ciała. Tak jak mężczyźni niejednokrotnie borykać się muszą z odkładającym się tłuszczem w okolicach brzucha, tak problemem kobiet stanowić mogą komórki tłuszczowe na udach oraz pośladkach. Niejednokrotnie poszczególne treningi mają na celu nie tylko wzmocnić ogólną kondycję fizyczną, jak i masę mięśniową – lecz przede wszystkim wysmuklić konkretne partie naszego ciała, w tym właśnie ud.

Medycyna estetyczna.

Szeroka oferta zabiegów estetycznych, jak i ich ogólna dostępność sprawia, że wiele osób postanawia pozbyć się pewnych defektów swojego ciała właśnie poprzez wykonanie specjalistycznych zabiegów. W przypadku ud najczęściej dokonuje się zabiegu liposukcji, czyli odsysania tłuszczu. Nie ukrywajmy jednak, że jest to swego rodzaju ostateczność, a zdecydowanie lepiej jest w pierwszej kolejności sięgnąć po odpowiednią dietę oraz ćwiczenia.

Jaki ćwiczenia na wyszczuplenie ud?

Trening umożliwiający wyszczuplenie ud może być siłowy, lub interwałowy – najlepiej jednak, by stanowił ich połączenie. Polecane ćwiczenia na schudnięcie z ud to przede wszystkim ćwiczenia wzmacniające ich mięśnie, a więc przysiady, nożyce czy skakanie na skakance. Równie efektywne, a przy tym poprawiające kondycję fizyczną, okażą się rowerowe przejażdżki czy regularne bieganie. Ważne jest, by jednocześnie zastosować odpowiednią dietę, najlepiej o ujemnym bilansie kalorycznym.