Wiosna to czas, w którym natura budzi się do życia, a wraz z nią – niejednokrotnie – również i nasza chęć do podjęcia się sportów na świeżym powietrzu. Dni są coraz dłuższe i cieplejsze, nie jesteśmy więc już ograniczeni przez ramy czasowe, kiedy to po powrocie z pracy jedyne, co mogliśmy zastać za oknem, to całkowity mrok. Na jakie aktywności fizyczne możemy więc postawić wiosenną porą?

Bieganie.

Wiosna to pora, która najbardziej sprzyja wszystkim biegaczom. Temperatury nie są tak wysokie, jak ma to miejsce latem, a przyjemne powiewy chłodnego wiatru szybko przynoszą natychmiastowe orzeźwienie, sprawiając, że trening staje się jeszcze efektywniejszy. Jeżeli nie mieliśmy styczności z tym rodzajem aktywności fizycznej, to doskonały moment na to, by jej spróbować.

Rower.

Sezon rowerowy nadchodzi wraz z wiosną, choć nie brakuje oczywiście śmiałków, którzy nie potrafią odpuścić treningu pomimo niesprzyjających temperatur czy opadów śniegu lub deszczu. Jazda na rowerze to niezwykle uniwersalny rodzaj aktywności fizycznej, który pozwala rozwinąć wiele mięśni i partii naszego ciała. Jeżeli jeszcze nie wyciągnęliśmy przechowywanego w garażu lub piwnicy, lub roweru – nie traćmy czasu i ruszajmy na krajobrazowe wycieczki!

Górskie wyprawy.

Góry i morze to główne cele większości polskich turystów, jeżeli więc chcemy połączyć przyjemność z jednoczesną aktywnością fizyczną – zdecydowanie postawmy na góry. Górskie wyprawy i wspinaczki to nie tylko doskonały sposób na poprawienie naszej kondycji, lecz także niespotykana okazja do podziwiania uroków natury.