Maski wydolnościowe są wykorzystywane w celu poprawy kondycji. Najczęściej możemy spotkać biegaczy w maskach. Jednak gadżet ten jest wykorzystywany w wielu sportach w których ważna jest kondycja. Można tutaj zaliczyć np. sporty walki czy sporty zespołowe, takie jak np. piłka nożna.

Dlaczego warto biegać w masce wydolnościowej?

Maska wydolnościowa posiada zawory ograniczające dostęp powietrza do płuc. Ma to symulować warunki panujące w górach. Najlepsi biegacze zazwyczaj ćwiczą właśnie w górach, gdzie powietrze jest bardziej rozrzedzone. Przez co poprawia się wydolność organizmu. Dzięki temu kiedy startują w zawodach na niższych wysokościach, są w stanie biec szybciej i dłużej niż inni. Maski wydolnościowe dzięki zaworom symulują warunki panujące na różnych wysokościach. Dlatego stopniowo możemy utrudniać wykonywanie ćwiczeń.

Kreatyna – wszystko co musisz wiedzieć

Jak biegać w masce wydolnościowej?

Na początku powinniśmy założyć maskę na około 5-10 minut przed treningiem. Dzięki temu przyzwyczaimy nasz organizm do oddychania w niej. Następnie musimy wykonać rozgrzewkę również w masce. Pierwsze treningi powinny być stosunkowo krótkie. Biegać z maską możemy raz lub dwa razy w tygodniu. Maska biegowa nie tylko poprawia wydolność organizmu, ale również ćwiczy silną wolę. Pokonywanie kolejnych kilometrów z ograniczonym dostępem powietrza wymaga od nas samozaparcia.