Pogoda zmienną jest, a zwłaszcza – ta nasza, Polska pogoda. Deszcz czy silny wiatr mogą skutecznie pokrzyżować plany wybrania się na rowerową przejażdżkę, czy też zaburzyć harmonogram treningu. Choć wiosna już zawitała, to za oknem nadal możemy w głównej mierze podziwiać pejzaże bardziej pochmurne i deszczowe.

Zalety posiadania rowerka stacjonarnego.

Najważniejszą zaletą jest fakt, że nie jesteśmy w żadnym stopniu uzależnieni od panującej za oknem pogody. Bardziej śmiałym kolarzom najpewniej nie jest straszny ani ulewny deszcz, czy silny wiatr. Nie ukrywajmy jednak, że przyjemność z wykonywania tej aktywności fizycznej w takich warunkach jest zwyczajnie znikoma. Rower stacjonarny w domowych warunkach przede wszystkim ogromna wygoda – kiedy pokonujemy kolejne kilometry, nic nie stoi na przeszkodzie, by w tym czasie oglądać swój ulubiony serial czy film.

Nie tylko pogoda.

Rowerowe przejażdżki na świeżym powietrzu to bez wątpienia ogromna przyjemność i możliwość podziwiania wspaniałych widoków. Nie ukrywajmy jednak – jest to również w pewnym stopniu ryzyko i niebezpieczeństwo. O ile szanse uczestniczenia w kolizji z udziałem auta są raczej małe, tak wszelkie dziury i nierówności, za sprawą generowanych wstrząsów, w negatywny sposób wpływają na nasze stawy.