Skakanie na skakance może kojarzyć nam się ze szkolnymi zabawami i dziećmi, jak się jednak okazuje, jest to również świetny sprzęt treningowy. Regularne skakanie na skakance jest nie tylko znaczącym wysiłkiem dla naszego organizmu, lecz także tego rodzaju ćwiczenie angażuje ogromną ilość partii mięśni, przekładając się bezpośrednio na ich wzmocnienie i poprawienie ogólnej kondycji naszego organizmu. Czy warto więc wprowadzić ten rodzaj aktywności do naszego codziennego treningu?

Bezpośrednie efekty skakania na skakance.

Skakanie na skakance to aktywność fizyczna, która angażuje znaczną ilość partii mięśni naszego ciała. W szczególności możemy tu mówić o mięśniach ud, łydek oraz pośladków. Regularne ćwiczenia z wykorzystaniem skakanki przekładają się wymodelowanie wspomnianych partii mięśni i poprawę ogólnej wydolności i kondycji naszego organizmu, co bezpośrednio przekłada się na lepsze rezultaty w pozostałych treningach. Co równie istotne, skakanka pozwala również wzmocnić i nasze ramiona.

Skakanka a odchudzanie.

Wbrew pozorom, skakanie na skakance to niezwykle wymagająca aktywność fizyczna, która w krótkim czasie pozwala nam spalić ogromną ilość kalorii. Jest to jednak zależne od intensywności takiego treningu – jeżeli w przeszłości nie mieliśmy do czynienia ze skakanką, najpewniej pierwsze dni spędzimy na doskonaleniu umiejętności. Przyjmuje się jednak, że 30 – minutowy trening z wykorzystaniem skakanki pozwala spalić nawet do 400 kalorii. Dla porównania – godzinny trucht umożliwia spalenie jedynie około 400 do 500 kalorii.