Popularne orbitreki stanowią nie tylko obowiązkowy element wyposażenia każdej siłowni i klubu fitness, lecz także coraz częściej trafiają do naszych domów. Zastanawiając się nad zakupem orbitreka, możemy natrafić przede wszystkim na dwa, konkretne rodzaje – w pierwszym przypadku będzie to model mechaniczny, a w drugim – magnetyczny. Czym więc się od siebie różnią i który warto zakupić?

Orbitrek mechaniczny.

Mechaniczne orbitreki cechują się stosunkowo prostą konstrukcją, w której próżno jest szukać skomplikowanych rozwiązań czy elementów. Ma to swoje zalety, jak i wady – przede wszystkim tego rodzaju urządzenia mają ograniczony zakres regulacji, na plus jednak przemawia fakt, że są niezwykle proste w użyciu. Orbitreki mechaniczne są przeznaczone dla osób, które nie mają szczególnie wygórowanych wymagań. Na uwagę zasługuję fakt, że na rynku dostępne są ogromne ilości modeli w dosyć atrakcyjnych cenach.

Orbitrek magnetyczny.

Tego rodzaju urządzenia są w rzeczywistości udoskonaloną wersją orbitreka mechanicznego. Orbitreki magnetyczne zapewniają o wiele większy i bardziej precyzyjny zakres regulacji obciążenia i znacznie cichszą pracą. W nowych modelach możemy również natrafić na wbudowany komputer, z którego pokładu możemy korzystać z fabrycznie już przygotowanych opcji treningu. Orbitreki magnetyczne są dedykowane osobom, które pragną wnieść swój codzienny trening na wyższy poziom. Obsługa tych urządzeń może okazać się jednak zbyt skomplikowana, dlatego nie zaleca się ich kupowania osobom początkującym.