Wędkarstwo to dosyć specyficzny rodzaj aktywności tudzież sportu – przez jednych jest uwielbiane, a przez innych znienawidzone, jak to ze wszystkim na tym świecie. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to sport dla każdego – wędkarzy powinna cechować przede wszystkim ogromna cierpliwość, gdyż nierzadko zdarza się, że w oczekiwaniu na połów spędzić możemy nad zbiornikiem wodnym nawet kilkanaście godzin.

Czy warto zostać wędkarzem?

Jeżeli nie przeraża nas wizja przesiadywania w ciszy w towarzystwie ogromnej ilości komarów – lub, co lepsze – dodatkowych kompanów, to jak najbardziej. Wędkarstwo pozwala nie tylko zbliżyć się do natury, lecz również wyciszyć wewnętrznie, a tym samym znaleźć ujście dla zgromadzonego stresu wynikającego z nadmiaru obowiązków lub pracy. Na uwagę zasługuje również fakt, że na początek nie potrzebujemy niezwykle kosztownego sprzętu ani specjalistycznych umiejętności – wystarczą jedynie dobre chęci oraz zadbanie o to, by wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Łowienie ryb a prawo.

By móc legalnie poławiać ryby, konieczne jest wyrobienie karty wędkarskiej – uzyskać może ją każda osoba, która ukończyła 14 rok życia. By wyrobić takową kartę, należy udać się do najbliższego miejscu zamieszkania koła Polskiego Związku Wędkarskiego, gdzie konieczne jest ukończenie egzaminu. Opłata za wyrobienie karty wędkarskiej to najczęściej koszt kilkudziesięciu złotych.

Sprzęt dla początkującego wędkarza.

Każdy, szanujący się wędkarz, powinien mieć na swoim wyposażeniu odpowiedni sprzęt. Najważniejsza jest oczywiście wędka, jednak jej wybór to dosyć indywidualna kwestia, ściśle uzależniona od naszego budżetu. Na kolejnym miejscu ląduje składany i przenośny fotel, na którym to będziemy mogli miło się rozsiąść w oczekiwaniu na połów. Przydatne będą również wodery, jeżeli zamierzamy łowić bezpośrednio ze zbiornika wodnego.