Sport to zdrowie, a odpowiednia dawka aktywności fizycznej jest konieczna nawet wśród osób w podeszłym wieku. Oczywiście, wszystko jest uzależnione od stanu zdrowotnego takiej osoby. Nie wszyscy seniorzy zdają sobie sprawę, że nawet niewielka dawka aktywności fizycznej w ich wieku może w znacznym stopniu wpłynąć na poprawę kondycji fizycznej, zdrowia czy pamięci. Przedstawimy więc rodzaje sportów, które z powodzeniem mogą uprawiać wszyscy seniorzy.

Nordic Walking.

Ta aktywność fizyczna narodziła się w Finlandii w latach 20 ubiegłego wieku, ale nawet dzisiaj cieszy się niezwykle ogromną popularnością. Nic dziwnego, nordic walking może nieść za sobą szereg korzyści zdrowotnych, a przy tym nie wymaga zaopatrzenia się w drogi i specjalistyczny sprzęt – wystarczą jedynie wygodne, sportowe buty i odpowiednio dopasowane kijki.

Aqua fitness.

Fitness w połączeniu z wodą to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich seniorów. Gimnastyka w wodzie pomaga w znacznym stopniu wzmocnić mięśnie i poprawić kondycję, a przy tym stawy nie są aż tak obciążone.

Pływanie.

Ponownie wracamy do wodnych aktywności. Pływanie w szybkim stopniu poprawia naszą ogólną kondycję, wydolność i krążenie. Warto zapisać się jednak do profesjonalnego trenera, który ustali z nami odpowiedni plan ćwiczeń.

Jazda na rowerze.

Rowerowe przejażdżki to świetny rodzaj aktywności dla wszystkich seniorów. Jeżeli jednak borykamy się z problemami dotyczącymi kolan lub stawów, warto postawić na inny rodzaj aktywności.