Biegając, stanik pełni niezwykle istotną funkcję, jaką jest stabilizacja biustu. Źle dobrany stanik jest w stanie nie tylko odwieść daną osobę od uprawiania tego sportu, lecz wiążę się przede wszystkim z odczuwaniem dyskomfortu i bólu. Sportowe staniki przeznaczone do biegania odpowiadają za odpowiednią stabilizację biustu poprzez jego uciśnięcie.

Rozmiar biustu.

Bez względu na to, czy ma to być stanik sportowy, czy też przeznaczony do użytku na co dzień, najistotniejszą kwestią jest jego odpowiedni rozmiar. Większość kobiet zdaje sobie sprawę, że dobranie idealnego stanika nie jest wcale łatwym zadaniem. Miseczki stanika powinny idealnie przylegać do biustu, a cała jego konstrukcja powinna go dodatkowo usztywniać. Staniki sportowe najczęściej wyposażone są w paski elastyczne, które umiejscowione są na ramionach i pod samym stanikiem. Należy zwrócić uwagę, czy paski te odpowiednio przylegają do ciała i nie przemieszczają się.

Na co zwrócić uwagę kupując stanik do biegania?

Przede wszystkim na to, jak w danym staniku zachowuje się biust. Mowa więc o tym, czy jest odpowiednio ustabilizowany, a gwałtowne ruchy nie sprawiają, że biust zaczyna podskakiwać. Zdecydowanie lepiej jest wybrać się do sklepu stacjonarnego, aniżeli decydować się na zakup przez internet. Przymierzając staniki, dobrze jest wykonać kilka gwałtownych ruchów, takich jak podskakiwanie czy skłony – daje to okazje sprawdzić, jak dany stanik sprawdzałby się podczas biegania.